ترم Reading-Writing

 مرحله نخست دوره مکالمه (ترم های ساختار و گرامر) نکات پیش نیاز دوره IELTS ( بسیار مهم )
 

همانطور که در ویدیوی مشاوره ارمانیا توضیح داده شده است، پیش نیاز ورود به این دوره، گذراندن ترم های مکالمه و گرامر ارمانیا می باشد که نه تنها تمامی مشکلات گرامری زبان آموز را حل کرده و شما را به یک سرعت کاملا نرمال در Speaking بدون لکنت می رساند بلکه با گذراندن و یادگیری کامل مطالب و کسب نمره قبولی در امتحان نهایی آن ،شما از نظر دانش زبانی، یک فرد با سطح واقعی Upper Intermediate محسوب می شوید.

حتی در صورتی که چندین دوره مختلف زبانی را گذرانده اید و یا در تعیین سطح های مختلف شرکت کرده اید و به شما گفته شده که سطح Intermediate یا بالاتر هستید، دو سوال بـسـیـار مهم ذیل را از خود بپرسید.

اما نتیجه این دو ترم چیست؟ آیا مطمئن هستید که به هیچ وجه مشکلی گرامری ندارید؟
اما نتیجه این دو ترم چیست؟ آیا به هنگام Speaking ، لکنت و مکث نداشته و قوانین مربوط به Conventional English را میدانید؟

متاسفانه بیش از 90 درصد تعیین سطح ها در کشور به اشتباه انجام شده و تعریف سطح Intermediate یا Upper Intermediate بصورت غیر علمی ارائه میگردد به همین دلیل به تمامی داوطلبان توصیه میگردد که پیش از شروع ترم های آیلتس این مرکز، ابتدا دوره چهارماهه مکالمه و گرامر ارمانیا را گذرانده و یا چنانچه از سطح دانش زبانی خود اطمینان دارید، به منظور تعیین سطح مجدد اینجا کلیک کنید

فرایند کلی دوره ویژه IELTS ارمانیا

دوره آیلتس ارمانیا نیز همانند دوره مکالمه از دو مرحله تشکیل شده که در ترم نخست آن، شما نحوه پاسخ دهی به سوالات Reading - Writing آزمون رو بصور ت کام ل یا د گرفته و در نیم ه دو م دوره ، به شم ا دانش لاز م ، مهارت ه ا و بهترین تکنیک های ممکن جهت پاسخ به سوالات بخش Speaking و Listening آزمون آموزش داده خواهد شد.

اما نتیجه این دو ترم چیست؟ مدت زمان دوره :

تر م نخست این دوره ( آموزش تخصصی مهارت ها ی Reading , Writing ) چه برای ماژول Academic و چه برا ی ماژول General در 12 جلسه و ترم دوم نیز که مختص به مهارت های Speaking و Listening بوده در 12 جلسه برگزار خواهد شد که در مجموع با احتساب برگزاری هفته ای دو جلسه چه در دوره های آنلاین یا حضوری ارمانیا، سه ماه به طول می انجامد.

اما نتیجه این دو ترم چیست؟ مرحله نخست دوره آیلتس = ترم (Reading - Writing)

در این ترم نیز همانند دیگر دوره های مرکز ارمانیا، مباحث آموزشی بر اساس کتاب های ویژه آکادمی، آموزش داده خواهند شد و این بدان معناست که این مرکز اساسا ، هیچ کتاب و سیلابس دیگری را برای آموزش کاربردی این دوره مناسب نمی داند. دلیل آن نیز این می باشد که دیگر منابع، برای ذهن یک فارسی زبان، تالیف و طراحی نشداند و یادگیری آنها حتی برای افرادی که از سطح دانش زبانی خوبی بهره مند هستند نیز بسیار زمانبر و بعضا گیج کننده نیز می باشد به عبارتی ، دیگر نیازی به خرید کتاب های مختلف، چه برای گرامر تکمیلی، لغات آزمون و چه کتاب های مختص به آموزش ساختار Task های هر مهارت نیست بلک ه تمام ی احتیاجات شما د ر ه ر ترم، د ر قال ب یک کتا ب خلاصه و کام ل در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

اما در ترم Reading - Writing آیلتس ارمانیا، چه آیتم هایی پوشش داده می شود؟

آیلتس ارمانیا نحوه زمان بندی آزمون

همانطور که می دانید، در Writing Task 1 & 2 نحوه زمانبندی پاسخ به سوالات بسیار مهم است و تقریبا رسیدن به نمره کامل در هر Task، بدون انتخاب روش پاسخ دهی و انجا م زمانبندی آن غیر ممکن است از این رو یکی از مهار ت های مهم آموزشی در این ت رم، آموزش انتخاب نحوه پاسخ کامل به سوالات و محاسبه مدت زمان لازم جهت پوشش دادن کامل یک Essay یا Letter با در نظرگیری استانداردهای نگارشی هر کدام از Taskها می باشد.

اما نتیجه این دو ترم چیست؟ آموزش اصولی Brainstorming

یکی از مشکلات داوطلبان آیلتس، عدم داشتن ایده و توانایی نوآوری در پاسخ به سوالات آزمون است، به عنوان مثال در 2 Writing Task شما می بایست حداقل 250 کلمه را با رعایت تمامی استانداردهای اعلام شده از سوی IDP یا British Conceal بنویسید که این یک چالش بزرگ برای داوطلبان محسوب می شود، باید گفت که این مشکل ناشی از تمرین های غیر هدفمند در کتاب های مختلف و همچنین روال زبان آموزی نامنظم و پراکنده می باشد ، دوره های ارمانیا بشکلی یکپارچه طراحی شده اند که نه تنها از پیش از شروع دوره آیلتس )در دوره مکالمه و گرامر( فرایند Brainstorming کنترل میشود بلکه در طول این ترم (Reading-Writing) شما شاهد سیستم تمرینی هستید که

)مطابق با موضوعات رایج در آزمون آیلتس( همزمان با آموزش نکات و آیتم های هر درس ، بر روی افزایش قدرت ایده پردازی نیز تمرکز می کند بشکلی که با مطالعه و انجام آنها طبق آموزش های داده شده، به هیچ وجه مشکلی در ایده پردازی و پاسخ به سوالات نخواهید داشت.

اما نتیجه این دو ترم چیست؟ آموزش Advance grammar & Common Mistakes

استفاده از رنج گرامری گسترده و فهم ساختارهای پیشرفته در آزمون یکی از 4 پارامتر بسیار مهم در ارزیاب ی نمره هر IELTS Candidate، در هر Task می باشد، باید دقت داشت که این رنج گرامری ، شامل مفاهیم تصنعی و غیر کاربردی نیست بلکه تعیین کننده )زبان نحوه بیان( در تشریح محتوای کلامی شما می باشد که تقریبا در دیگر دوره ها نادیده گرفته شده است. شاید بیان این مورد عجیب باشد که متاسفانه، علیرغم اینکه این موارد حتی در کتاب های Cambridge نیز توضیح داده نشده اند اما متاسفانه در ارزیابی نمره شما توسط Examiner تاثیر گذار است. در این ترم ، آموزش این رنج گرامری توام با زبان نحوه تشریح پاسخ سوالات مختلف ، یکی دیگر از افتخارات و ویژگی های منحصر به فردی است که تنها در سیلابس دوره آیلتس ارمانیا وجود دارد و نمونه آن در هیچ کتاب و دوره دیگری دیده نمی شود همچنین این مرکز، مطالعات بسیار دقیقی بر روی اشتباهات متداول Iranian IELTS candidate و پوشش آنها در هر جلسه انجام داده که با انجام تمرین های تعیین شده پس از هر جلسه، از احتمال تکرار آنها توسط زبان آموزان جلوگیری به عمل می آید.

اما نتیجه این دو ترم چیست؟ پوشش لغات، Phrase و Collocation های پرکاربرد

همانطور که می دانید، در تمامی مراکز آموزش آیلتس، متاسفانه کتاب های بسیاری به منظور حفظ لغات، Phrase و Collocation های پرکاربرد معرفی میگردد که مطالعه کامل آنها باعث اتلاف زمان بسیار زیادی خواهد شد. اما آیا حفظ همه این لغات ضروری است..؟ خیر، بیشتر این کتابها با اهداف تجاری تالیف و نگارش شده اند و تقریبا بیش از 40 درصد آنها به ندرت در آزمون استفاده شده است. در ارمانیا با ارائه کتابچه واژگان منحصر به فرد بهمراه سیستم تمرینی آموزشی N-ICES در اپلیکیشن ارمانیا به گونه ای لغات ، Phrase و Collocation ها ی پرکاربرد آزمون را پوشش داده است که نه تنها در زمان شما صرفه جویی به عمل آورده بلکه حتی تقسیم بندی آنها بر اساس هر Task صورت گرفته و از این جنبه نیز باید عنوان کرد که دوره آیلتس ارمانیا تنها دوره با این سطح از کیفیت، امکانات و دقت در دنیا می باشد.

اما نتیجه این دو ترم چیست؟ آموزش ساختارهای ویژه در هر Task

بسیار مهم است که بدانید در آزمون آیلتس برای سنجش هر مهارت، به شما Taskهایی داده می شود و شما می بایست طبق استاندارهای مشخصی به آنها پاسخ بدهید، این Taskها به گونه ای تنظیم شده اند که برای کسب نمره کامل آنها، رعایت یکسری استانداردها و همچنین ساختارها الزامی است. در این دوره، شما ساختارها و تکنیک های انحصاری را در پاسخ به انواع سوالات یاد خواهید گرفت که همگی بر اساس استانداردهای Band 8.5 طراحی شده و آموزش داده می شوند. شایان ذکر است که پیاده سازی تکنیک های انحصاری ارمانیا برای هر Task بدلیل آپدیت ماهانه، نسبت به دیگر متدها که همگی تقریبا یک ساختار تکراری و کلیشه ای را دنبال می کنند دارای نمره قطعی از سوی Examiner بوده و شما با یادگیری آنها، به هیچ وجه با مشکل کاهش نمره بدلیل استفاده از ساختارهای (Memorized) روبرو نخواهید شد.

اما نتیجه این دو ترم چیست؟ فراگیری واقعی پاسخ به سوالاتReading

همانطور که می دانید، در بسیاری از دوره ها، تکنیک هایی جهت پاسخ به سوالات Reading معرفی می شود و بجای تمرکز بر آموزش نکات کلیدی Reading ها که بعضا یادگیری آنها حتی نسبت به دنبال کردن بسیاری تکنیک ها، ساده تر است ، ادعا می گردد که میتوان به 40 سوال این مهارت در آزمون پاسخ داد، اما آیا این ادعا واقعیت دارد؟ خیر، اساسا پیاده سازی هر گونه تکنیک پاسخ دهی، بدون یادگیر ی نکات کلیدی و پ ایه ای در درک انواع Reading ها ، به هیچ وجه ن می تواند نتیجه مورد انتظارتان را در پی داشته باشد از این رو، مرکز ارمانیا، در تدوین سیاست های آموزشی خود برای این مهارت، سیلابس این ترم را بشکلی تدوین و طراحی کرده، که در کنار ارتقای دانش و درک واقعی شما از متون Reading، پیاده سازی تکنیک های مختص به سوالات این قسمت را نیز به شکلی انجام دهید که کمتر سوالی ، شما را در این بخش به چالش بکشد.

در ایـن دوره نیز با ارائـه پکیـج منحصر بفرد و انحصاری IELTS Total Solution در اپلیکیشن، دسـترسـی ویـژه ای بـه سـیـستـم تـمـرینـی Reading, Writing آیلتس به همراه نمونه پاسخهای Band 8.5 & 9 فراهم شده که از این نظر هم با افتخار باید گفت، اپ ارمانیا نخستین سیستم جامع تمرینی با این سطح در دنیاست.

همچنین شما میتونید از طریق اپلی کیشن پس از آموزش هر جلسه، با ارسال Writing خود به بخش پشتیبانی آموزشی، از نمره دقیق و همچنین اشتباهاتتان مطلع و پیشرفتتان رو گام به گام مشاهده کنید.

ielts

سوالات رایجIELTS دوره آیلتس

 

همانطور که در بخش مشخصات دوره ها عنوان شد، پیش نیاز دوره آیلتس ارمانیا، دوره پنج ماهه مکالمه و گرامر می باشد . که از چهار ترم تشکیل شده است و میتواند شما را به سطح Upper Intermediate برساند. ارمانیا غیر از این دوره، هیچ دوره دیگری را به عنوان پیش نیاز تایید نمیکند زیرا برای یادگیری مطالبی که مرکز ارمانیا در طول چهار ترم . دوره مکالمه آموزش می دهد بعلاوه تمرین های مرتبط با آنها که بسیار حیاتی هستند، شما می بایست حداقل نکات ده ها کتاب فرعی مختلف را . بصورت دقیق یاد گرفته و بصورت فعال از آنها استفاده کرده باشید. بی شک بجز دوره مکالمه و گرامر ارمانیا، هیچ دوره دیگری وجود ندارد که این نکات و همچنین آیتم های لازم . و پیش نیاز آیلتس را در این سطح بصورت یکجا آماده، بهینه سازی و متناسب با آنها تمرین های دقیق طراحی کرده باشد . از این رو پیشنهاد میگردد جهت کسب نمره مورد نظر و همچنین درک بهتر مطالب تدریس شده در دوره آیلتس ارمانیا . ، حتما دوره مکالمه ارمانیا را بطور کامل بگذرانید.

 

توضیح تفاوت این دو ماژول بسیار گسترده است اما بطور کلی میتوان این چنین گفت که تفاوت اصلی آیلتس Academic و General . در سنجش نیمی از مهارت Writing ، سوالات Reading آزمون و همچنین گستره لغات مورد سنجش می باشد.

 

بطور کلی باید عنوان کرد که مدرک آیلتس Academic استفاده بیشتری نسبت به آیلتس General دارد و برای افرادی که بدنبال مهاجرت دائم هستند . آیلتس Academic انتخاب بسیار مناسب تری محسوب می شود، چنانچه قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، لازم است بدانید که . بیش از 90 درصد دانشگاه ها در سراسر دنیا این مدرک را از شما قبول خواهند کرد همچنین گستره شرکت ها و مشاغلی که . ممکن است به جهت استخدام از شما مدرک آیلتس Academic را بخواهند، بسیار بیشتر از تعداد شرکت هایی است که خواهان آیلتس General هستند. با این وجود، توضیحات ارائه شده به این معنا نیست که آیلتس جنرال بسیار کم کاربرد است اما قطعا پیشنهاد میگردد که . بمنظور افزایش قدرت انتخاب مقاصد مهاجرتی، آیلتس Academic می تواند گزینه معتبرتری برای شما باشد.

 

دوره آیلتس ارمانیا نیز همانند دیگر دوره های آکادمی، با استفاده از کتاب های ویژه و متد انحصاری ارمانیا تدریس خواهد شد . زیرا سرعت یادگیری و راحتی استفاده از تکنیک ها در متد ارمانیا نسبت به دیگر متدها و کتب بشدت سریعتر، ساده تر و کاربردی تر است. به عنوان مثال فرض کنید میخواهید در دوره آیلتس ارمانیا به تمامی انواع سوالات Writing Task 2 و نحوه پاسخ دهی به آنها مسلط شوید . ، با استفاده از متد و تکنیک های ارمانیا، شما تنها در شش جلسه نخست از ترم Reading-Writing، نتنها با تمامی انواع سوالات این Task . و بهترین روش های پاسخ دهی به آن آشنا می شوید بلکه با اتمام و انجام کامل تمرین های مختص به هر جلسه . که در اپلیکیشن فراهم گردیده است شما قادر خواهید بود هر نمونه سوالی را که در گوگل سرچ می کنید . و یا در سایت های مختلف می بینید براحتی و با بالاترین استاندارد ممکن پاسخ دهید اما در دیگر دوره ها . ، فقط برای یادگیری کلی و تسلط بر همان دسته از سوالات Writing Task 2 فرایندهای یادگیری معرفی شده نتنها بیش از چند ماه زمانبر هستند . بلکه متد و تکنیک های ارائه شده نیز براحتی قابل فهم و پیاده سازی نیستند.

 

استاندارد تکنیک ها، سیلابس و نکات آموزش داده شده در این دوره دقیقا مطابق با آیلتس Band 8.5 و همچنین Band Descriptor های آن می باشد . که از این نظر باید گفت دوره آیلتس ارمانیا اولین و تنها دوره کاملا کاستومایز و بهینه سازی شده آیلتس برای فارسی زبانان می باشد.

تماس با ما

تماس با ارمانیا
 واتساپ :
 آدرس : کیانپارس، ابتدای وهابی، روبروی رستوران کنجد، مجتمع داوری، طبقه دوم
اینستاگرام
آخرین مقالات