این آزمون ویژۀ دانشجویان دکتری دانشگاه‌های داخل کشور و دانشجویان کارشناسی ارشدی است که قصد خروج از کشور برای ادامه تحصیل را دارند. آزمون MSRT حدودا ۱۰ بار در سال و در اکثر شهر‌های بزرگ ایران برگذار می‌شود. از این آزمون به عنوان تافل کوچک نیز یاد می‌شود و منابع آن با منابع آزمون Paper-based TOEFL یکسان است.

در این آزمون توانایی فرد در سه حوزه شنیداری، گرامر و درک مطلب سنجیده خواهد شد و شامل ۱۰۰ سوال است. ۳۰ سوال جهت مهارت شنیداری، ۳۰ سوال برای گرامر و ۴۰ سوال مختص به درک مطلب.

 

این مدرک فقط در ایران معتبر بوده و اعتبار آن پس از کسب نمره قبولی 2 سال می باشد. حداقل نمره این آزمون برای قبولی در مقطع دکتری ۵0 است . که البته با توجه به دانشگاه مورد نظر حد نصاب قبولی ممکن است بین 50 تا 70 متغییر باشد همچنین این آزمون نمره منفی ندارد.

 

دوره MSRT ارمانیا که از (دو ترم به منظور ساختار و گرامر) و (یک ترم بجهت یادگیری تکنیک های تخصصی تست زنی) تشکیل شده است. این دوره کوتاه ترین، کامل ترین و ساده ترین دوره جامع MSRT در کشور با پوشش 100 درصد تمامی انواع سوالات آزمون برای داوطلبان می باشد.

دوره MSRT ارمانیا بشکلی طراحی شده است که افراد حتی با کمترین اطلاعات زبانی نیز بتوانند براحتی مطالب تدریس شده دوره را فراگرفته . و پس از هر جلسه با استفاده از اپلیکیشن ارمانیا به تمرین تست زنی آن مبحث بپردازند.

در این دوره دیگر خبری از منابع گیج کننده متعدد نمی باشد و با استفاده از سیستم یادگیری مفهومی و همچنین تکنیک های تست زنی ارمانیا . ، هر کسی می تواند بالاترین درصد ممکن را کسب و راه خود را به منظور انتخاب رشته دلخواه خود هموار نماید.

 

روال تمرین هر درس در طول روز بدین شکل است که با در دست داشتن اپلیکیشن و تنظیم آن بر روی بازه های زمانی معین . ، این اپلیکیشن است که حتی در صورت عدم اختصاص زمان کافی و مشغله بسیار دانش پژوه، پس از هر جلسه بصورت مرتب . ، تست های مختص به هر جلسه را با شما مرور و نکات هر درس را مجددا و درقالب تست های عملی برای شما توضیح خواهد داد. به عبارتی حتی در صورت فراموشی برخی از مطالب آموزش داده شده، دیگر نیازی به بازبینی مجدد ویدیوی آموزش آن درس و یا مراجعه به . جزوه نیست بلکه سیستم نمایش تست اپلیکیشن بصورت مدون، تک تک مفاهیم هر جلسه را طبق زمانبندی مشخص در طول روز به شما نمایش خواهد داد.

 

از آنجاییکه در این دوره تمامی انواع سوالات پوشش داده شده اند و هیچ مطلبی حتی جزئی از دید تیم طراحان ارشد. دوره های تست زنی MSRT ارمانیا جا نمانده است، پس از گذراندن این دوره، احتمال اینکه با سوالی ناآشنا در آزمون مواجه شوید . تقریبا وجود ندارد و با یادگیری کامل این دوره بهمراه کتابچه واژگان آن، شما خواهید توانست بالاترین نمره ممکن را کسب نمایید.

 

همانطور که اشاره شد، دوره MSRT ارمانیا از سه ترم تشکیل شده است. دو ترم بمنظور یادگیری ساختار و گرامر MSRT و یک ترم جهت یادگیری تکنیک های تخصصی تست زنی این آزمون.

دو ترم نخست 10 جلسه ای و ترم سوم 12 جلسه ای می باشد که با احتساب . گذراندن هفته ای دو جلسه، جمعا چهار ماه زمان لازم خواهید داشت تا بتوانید این دوره را تکمیل نمایید.