همانطور که در بخش مشخصات دوره ها عنوان شد، پیش نیاز دوره آیلتس ارمانیا، دوره پنج ماهه مکالمه و گرامر می باشد . که از چهار ترم تشکیل شده است و میتواند شما را به سطح Upper Intermediate برساند. ارمانیا غیر از این دوره، هیچ دوره دیگری را به عنوان پیش نیاز تایید نمیکند زیرا برای یادگیری مطالبی که مرکز ارمانیا در طول چهار ترم . دوره مکالمه آموزش می دهد بعلاوه تمرین های مرتبط با آنها که بسیار حیاتی هستند، شما می بایست حداقل نکات ده ها کتاب فرعی مختلف را . بصورت دقیق یاد گرفته و بصورت فعال از آنها استفاده کرده باشید. بی شک بجز دوره مکالمه و گرامر ارمانیا، هیچ دوره دیگری وجود ندارد که این نکات و همچنین آیتم های لازم . و پیش نیاز آیلتس را در این سطح بصورت یکجا آماده، بهینه سازی و متناسب با آنها تمرین های دقیق طراحی کرده باشد . از این رو پیشنهاد میگردد جهت کسب نمره مورد نظر و همچنین درک بهتر مطالب تدریس شده در دوره آیلتس ارمانیا . ، حتما دوره مکالمه ارمانیا را بطور کامل بگذرانید.

 

توضیح تفاوت این دو ماژول بسیار گسترده است اما بطور کلی میتوان این چنین گفت که تفاوت اصلی آیلتس Academic و General . در سنجش نیمی از مهارت Writing ، سوالات Reading آزمون و همچنین گستره لغات مورد سنجش می باشد.

 

بطور کلی باید عنوان کرد که مدرک آیلتس Academic استفاده بیشتری نسبت به آیلتس General دارد و برای افرادی که بدنبال مهاجرت دائم هستند . آیلتس Academic انتخاب بسیار مناسب تری محسوب می شود، چنانچه قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید، لازم است بدانید که . بیش از 90 درصد دانشگاه ها در سراسر دنیا این مدرک را از شما قبول خواهند کرد همچنین گستره شرکت ها و مشاغلی که . ممکن است به جهت استخدام از شما مدرک آیلتس Academic را بخواهند، بسیار بیشتر از تعداد شرکت هایی است که خواهان آیلتس General هستند. با این وجود، توضیحات ارائه شده به این معنا نیست که آیلتس جنرال بسیار کم کاربرد است اما قطعا پیشنهاد میگردد که . بمنظور افزایش قدرت انتخاب مقاصد مهاجرتی، آیلتس Academic می تواند گزینه معتبرتری برای شما باشد.

 

دوره آیلتس ارمانیا نیز همانند دیگر دوره های آکادمی، با استفاده از کتاب های ویژه و متد انحصاری ارمانیا تدریس خواهد شد . زیرا سرعت یادگیری و راحتی استفاده از تکنیک ها در متد ارمانیا نسبت به دیگر متدها و کتب بشدت سریعتر، ساده تر و کاربردی تر است. به عنوان مثال فرض کنید میخواهید در دوره آیلتس ارمانیا به تمامی انواع سوالات Writing Task 2 و نحوه پاسخ دهی به آنها مسلط شوید . ، با استفاده از متد و تکنیک های ارمانیا، شما تنها در شش جلسه نخست از ترم Reading-Writing، نتنها با تمامی انواع سوالات این Task . و بهترین روش های پاسخ دهی به آن آشنا می شوید بلکه با اتمام و انجام کامل تمرین های مختص به هر جلسه . که در اپلیکیشن فراهم گردیده است شما قادر خواهید بود هر نمونه سوالی را که در گوگل سرچ می کنید . و یا در سایت های مختلف می بینید براحتی و با بالاترین استاندارد ممکن پاسخ دهید اما در دیگر دوره ها . ، فقط برای یادگیری کلی و تسلط بر همان دسته از سوالات Writing Task 2 فرایندهای یادگیری معرفی شده نتنها بیش از چند ماه زمانبر هستند . بلکه متد و تکنیک های ارائه شده نیز براحتی قابل فهم و پیاده سازی نیستند.

 

استاندارد تکنیک ها، سیلابس و نکات آموزش داده شده در این دوره دقیقا مطابق با آیلتس Band 8.5 و همچنین Band Descriptor های آن می باشد . که از این نظر باید گفت دوره آیلتس ارمانیا اولین و تنها دوره کاملا کاستومایز و بهینه سازی شده آیلتس برای فارسی زبانان می باشد.